Material base (8.x-1.5) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Login
it: Accedi

en: Search
it: Cerca

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Tools
it: Strumenti

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Reset your password
it: Reimposta la tua password

en: Site branding
it: Branding del sito

en: First page
it: Prima pagina

en: Page @items.current
it: Pagina @items.current

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
