Material base (8.x-2.0-beta4) - en to ar translation catalogue (28 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Content
ar: المحتوى

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Search
ar: بحث

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: المساعدة

en: Layout
ar: التنسيق

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Tools
ar: الأدوات

en: Messages
ar: الرسائل

en: Standard
ar: معياري

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Overlay
ar: الطبقة

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني
