Materialize – Google Material base theme (2.0.0-alpha1) - en to bs translation catalogue (40 entries)

en: Forms
bs: Forme

en: Home
bs: Početna

en: Images
bs: Slike

en: Previous
bs: Prethodni

en: Next
bs: Sljedeći

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: Delete
bs: Briši

en: Content
bs: Sadržaj

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Search
bs: Pretraga

en: None
bs: Nijedan

en: Settings
bs: Postavke

en: Go to previous page
bs: Idi na prethodnu stranu

en: Go to next page
bs: Idi na iduću stranu

en: Import
bs: Uvezi

en: Export
bs: Izvezi

en: Preview
bs: Pregled

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Add
bs: Dodaj

en: Configure
bs: Podešavanje

en: file
bs: datoteka

en: Normal
bs: Normalno

en: Log in
bs: Prijavi se

en: Uninstall
bs: Deinstalacija

en: Hidden
bs: Sakriven

en: Select all rows in this table
bs: Označi sve redove u ovoj tabeli

en: Deselect all rows in this table
bs: Ukloni oznake sa svih redova u ovoj tabeli

en: Apply
bs: Primjeni

en: Enter the terms you wish to search for.
bs: Unesite tražene izraze.

en: Add another item
bs: Dodaj još jednu stavku

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)
