Materialize – Google Material base theme (2.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (150 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Home
hu: Címlap

en: Images
hu: Képek

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Content
hu: Tartalom

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Download
hu: Letölt

en: all
hu: mind

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: Update
hu: Frissítés

en: Large
hu: Nagy

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Manage
hu: Kezelés

en: Visible
hu: Látható

en: Components
hu: Összetevők

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Configure
hu: Beállít

en: file
hu: fájl

en: Create
hu: Létrehozás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Normal
hu: Általános

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: General
hu: Általános

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Uninstall
hu: Eltávolítás

en: Install
hu: Telepítés

en: Close
hu: Bezár

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Select all rows in this table
hu: A táblázat minden sorának kiválasztása

en: Deselect all rows in this table
hu: A kiválasztás megszüntetése a táblázat minden sorában

en: Buttons
hu: Gombok

en: archive
hu: archiválás

en: image
hu: kép

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Next page
hu: Következő oldal

en: medium
hu: közepes

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: large
hu: nagy

en: Go to first page
hu: Ugrás az első oldalra

en: Go to last page
hu: Ugrás az utolsó oldalra

en: Enter the terms you wish to search for.
hu: A keresendő kifejezések megadása.

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: video
hu: videó

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Rebuild
hu: Újraépítés

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Breadcrumb visibility
hu: A morzsa láthatósága

en: Tables
hu: Táblázatok

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: mobile
hu: mobil

en: Circle
hu: Kör

en: Download feature
hu: Jellemző letöltése

en: Pagination
hu: Oldalszámozás

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Update style
hu: Stílus frissítése

en: Add effect
hu: Hatás hozzáadása

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Previous page
hu: Előző oldal

en: Footer first
hu: Első lábléc

en: Footer second
hu: Második lábléc

en: Footer third
hu: Harmadik lábléc

en: Responsive Images
hu: Alkalmazkodó képek

en: Add and configure
hu: Hozzáadás és beállítás

en: Save and add
hu: Mentés és hozzáadás

en: Top Bar
hu: Felső sáv

en: Last page
hu: Utolsó oldal

en: Rounded
hu: Lekerekített

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
hu: Ezzel a mezővel korlátlan számú fájl tölthető fel.

[ctx: Sort order]
en: Order
hu: Rendezés

en: Override Global Settings
hu: Általános beállítások felülírása

en: Only in admin areas
hu: Csak az adminisztrációs területeken

en: Show current page title at end
hu: Aktuális oldal címének mutatása a morzsa végén

en: One file only. | Maximum @count files.
hu[0]: Csak egy fájl.
hu[1]: Legfeljebb @count fájl.

en: Write
hu: Írás

en: If your site has a module dedicated to handling breadcrumbs already, ensure this setting is enabled.
hu: Mindenképp engedélyezni kell ezt a beállítást ha már van olyan modul telepítve ami a morzsákat kezeli.

en: If your site has a module dedicated to handling breadcrumbs already, ensure this setting is disabled.
hu: Mindenképp tiltani kell ezt a beállítást ha már van olyan modul telepítve ami a morzsákat kezeli.

en: Default button size
hu: Alapértelmezés szerinti gombméret

en: Colorize Buttons
hu: Gombok színezése

en: Iconize Buttons
hu: Ikonok hozzáadása gombokhoz

en: Default image shape
hu: Alapértelmezés szerinti képforma

en: Bordered table
hu: Keretes táblázat

en: Add borders on all sides of the table and cells.
hu: Keret hozzáadása a táblázat és a cellák minden oldalához.

en: Condensed table
hu: Tömörített táblázat

en: Make tables more compact by cutting cell padding in half.
hu: Tömörebbé teszi a táblázatokat a belső margók félbevágásával.

en: Hover rows
hu: „Egér az elem felett” sorok

en: Enable a hover state on table rows.
hu: „Egér az elem felett” állapot engedélyezése a táblázat sorain.

en: Striped rows
hu: Csíkozott sorok

en: Responsive tables
hu: Reszponzív táblázatok

en: Site header
hu: Webhely fejléce

en: Make required elements display as an error
hu: A kötelezően kitöltendő elemeket hibaként jelenítse meg

en: Automatically remove error classes when values have been entered
hu: Értékek beírásakor automatikusan eltávolítja a hibaosztályokat

en: First page
hu: Első oldal

en: Allowed types: @extensions.
hu: Engedélyezett típusok: @extensions.

en: Install and set as default
hu: Telepítés és beállítás alapértelmezettként

en: Page @items.current
hu: @items.current. oldal

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
hu: A képeknek pontosan <strong>@size</strong> pixel méretűnek kell lenniük.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
hu: Képeknek <strong>@min</strong> képpontnál nagyobbnak kell lenniük, a <strong>@max</strong> képpontnál nagyobbak viszont le lesznek kicsinyítve.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
hu: A képeknek <strong>@min</strong> pixelnél nagyobbnak kell lenniük.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
hu: A <strong>@max</strong> képpontnál nagyobb képek le lesznek kicsinyítve.

en: Smart form descriptions (via Tooltips)
hu: Okos űrlapleírások (Eszköztippekkel)

en: Convert descriptions into tooltips (must be enabled) automatically based on certain criteria. This helps reduce the, sometimes unnecessary, amount of noise on a page full of form elements.
hu: A leírásokat automatikusan eszköztippekké alakítja bizonyos feltételek alapján. Az eszköztippeket engedélyezni kell a működéséhez. Segít lecsökkenteni a sok űrlapelemet tartalmazó oldalak gyakran felesleges túlterheltségét.

en: Prevents descriptions from becoming tooltips by checking the character length of the description (HTML is not counted towards this limit). To disable this filtering criteria, leave an empty value.
hu: Meggátolja a leírások eszköztippekké alakítását a karakterhossz ellenőrzésével (a HTML kódok nem számítanak bele). A szűrési feltétel tiltásához üresen kell hagyni.

en: Prevents descriptions from becoming tooltips by checking for HTML not in the list above (i.e. links). Separate by commas. To disable this filtering criteria, leave an empty value.
hu: Meggátolja a leírások eszköztippekké alakítását a fenti listában nem felsorolt HTML címkék esetében. A címkéket vesszővel kell elválasztani. A szűrési feltétel tiltásához üresen kell hagyni.

en: Opens in new window
hu: Megnyitás új ablakban

en: @size limit.
hu: @size korlát.

en: The following function(s) or method(s) have been deprecated, please check the logs for a more detailed backtrace on where these are being invoked. Click on the function or method link to search the documentation site for a possible replacement or solution.
hu: A következő funkciók vagy módszerek elavultak, a naplóban lehet részletes visszakövetést találni arról, hogy ezek hol vannak használva. A funkció vagy módszer hivatkozására kattintva meglátogatható a dokumentáció webhelye, ahol megtalálhatóak a lehetséges pótlások vagy megoldások.

en: Could not include file: @include
hu: A fájlt nem lehet beilleszteni: @include

en: See also:
hu: Lásd még:

en: Show 'Home' breadcrumb link
hu: „Címlap” hivatkozás mutatása a morzsában

en: Adds classes to buttons based on their text value.
hu: Osztályokat ad a gombokhoz szövegértékük alapján.

en: Adds icons to buttons based on the text value
hu: Ikonokat ad a gombokhoz szövegértékük alapján

en: Smart form descriptions allowed (HTML) tags
hu: „Okos űrlapleírások” engedélyezett HTML címkéi

en: Smart form descriptions maximum character limit
hu: „Okos űrlapleírások” maximális karakterhossza

en: Add classes to an <code>&lt;img&gt;</code> element to easily style images in any project.
hu: Osztályok hozzáadása egy <code>&lt;img&gt;</code> elemhez, hogy a képek stílusát könnyebben lehessen alakítani.

en: Image Shapes
hu: Képformák

en: Add zebra-striping to any table row within the <code>&lt;tbody&gt;</code>.
hu: Zebra-csíkozás hozzáadása a táblázat minden sorához a <code>&lt;tbody&gt;</code> címkén belül.

en: If an element has a <code>.has-error</code> class attached to it, enabling this will automatically remove that class when a value is entered.
hu: Ha ez engedélyezett, érték beírásakor automatikusan eltávolítja az elemről a <code>.has-error</code> osztályt.

en: If an element in a form is required, enabling this will always display the element with a <code>.has-error</code> class. This turns the element red and helps in usability for determining which form elements are required to submit the form.
hu: Ha ez engedélyezett, az űrlapok kötelezően kitöltendő elemeihez mindig hozzá lesz rendelve a <code>.has-error</code> osztály. Ez az elem színét vörösre változtatja ezzel segítve annak eldöntését, hogy az űrlap mely elemeit kell kötelezően kitölteni ahhoz, hogy beküldhető legyen.

en: THEMETITLE settings
hu: THEMETITLE beállításai

en: binary file
hu: bináris fájl

en: Open @mime in new window
hu: @mime megnyitása új ablakban

en: Upload requirements
hu: Feltöltés követelményei

en: Show or hide the Breadcrumbs
hu: Morzsák megjelenítése vagy elrejtése

en: Updating @theme_title
hu: @theme_title frissítése

en: Processing update @current of @total...
hu: @current / @total frissítés feldolgozása…

en: An error was encountered while attempting to update the @theme_title theme.
hu: Hiba történt @theme_title smink frissítése közben.

en: Update failed
hu: Sikertelen frissítés

en: <strong>[@theme][@schema] @label</strong> - @message
hu: <strong>[@theme][@schema] @label</strong> – @message

en: Successfully completed the following theme updates:
hu: A következő sminkfrissítések sikeresen befejeződtek:

en: The following theme updates could not be completed:
hu: A következő sminkfrissítések nem fejeződtek be:

en: Initializing 1 theme update for @theme_title... | Initializing @count theme updates for @theme_title...
hu[0]: @theme_title 1 sminkfrissítésének előkészítése
hu[1]: @theme_title @count sminkfrissítésének előkészítése
