Materialize – Google Material base theme (2.0.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (55 entries)

en: Forms
jv: Formulir

en: Home
jv: Joglo

en: Images
jv: Gambar

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Content
jv: Konten

en: Confirm
jv: Konfirmasi

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Download
jv: Undhuh

en: Edit
jv: Sunting

en: Search
jv: Goléki

en: None
jv: Nihil

en: Settings
jv: Sétingan

en: Go to previous page
jv: Kācā sakdurungé

en: Go to next page
jv: Kācā terusané

en: Import
jv: Ngimpor

en: Export
jv: Ngékspor

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: Update
jv: Dianyari

en: Large
jv: Gedhe

en: Add
jv: Tambah

en: Visible
jv: Kétok

en: Upload
jv: Unggah

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: file
jv: berkas

en: Create
jv: Gawé

en: Filter
jv: Saring

en: General
jv: Umum

en: Uninstall
jv: Dicopot

en: Install
jv: Dipasang

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Select all rows in this table
jv: Pilih kabèh baris nang tabel iki

en: Deselect all rows in this table
jv: Ngilangi pilihan kabèhan baris nang tabel iki

en: image
jv: gambar

en: medium
jv: sedeng

en: large
jv: gedh

en: Go to first page
jv: Kācā pertama

en: Go to last page
jv: Kācā terakhir

en: Enter the terms you wish to search for.
jv: Ketiknā tetembungan sing arep digoléki.

en: Add another item
jv: Tambah item liyané

en: Skip to main content
jv: Liwati nang kontèn utama

en: Primary tabs
jv: Tab Primer

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: Page top
jv: Kaca ndhuwur

en: Page bottom
jv: Kācā ngisor

en: Update style
jv: Nganyari gagrag

en: Add effect
jv: TAmbah efek
