Materialize – Google Material base theme (2.0.0-alpha1) - en to th translation catalogue (58 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: Home
th: หน้าแรก

en: Images
th: รูปภาพ

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: all
th: ทั้งหมด

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Large
th: ใหญ่

en: Add
th: เพิ่ม

en: Manage
th: จัดการ

en: Visible
th: มองเห็น

en: Upload
th: อัพโหลด

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: file
th: แฟ้ม

en: Create
th: สร้าง

en: General
th: ทั่วไป

en: Log in
th: เข้าสู่ระบบ

en: Uninstall
th: ลบโมดูล

en: Install
th: ติดตั้ง

en: Close
th: ปิด

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Select all rows in this table
th: เลือกทุกแถวในตารางนี้

en: Deselect all rows in this table
th: ยกเลิกการเลือกทุกแถวในตารางนี้

en: image
th: รูปภาพ

en: Go to first page
th: ไปหน้าแรก

en: Go to last page
th: ไปหน้าสุดท้าย

en: Enter the terms you wish to search for.
th: ใส่คำที่คุณต้องการค้นหา

en: Add another item
th: เพิ่มรายการอื่น

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: Previous page
th: หน้าก่อนหน้า

en: Footer first
th: ท้ายส่วนแรก

en: Footer second
th: ท้ายส่วนที่สอง

en: Footer third
th: ท้ายส่วนที่สาม

[ctx: Sort order]
en: Order
th: Order
    In Context: Sort order

en: First page
th: หน้าแรก

en: Install and set as default
th: ติดตั้งและตั้งค่าเป็นค่าเริ่มต้น

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
th: ภาพที่ใหญ่กว่า <strong>@max</strong> พิกเซลจะได้รับการปรับขนาด
