Materialize – Google Material base theme (8.x-1.0-alpha1) - en to el translation catalogue (26 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: all
el: όλα

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Large
el: Μεγάλο

en: Visible
el: Ορατό

en: Components
el: Συστατικά

en: file
el: αρχείο

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Normal
el: Κανονικό

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: General
el: Γενικά

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: archive
el: αρχείο

en: image
el: εικόνα

en: Enter the terms you wish to search for.
el: Πληκτρολογήστε τους όρους που θέλετε να αναζητήσετε.

en: mobile
el: Κινητό

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
el: Απεριόριστος αριθμός αρχείων μπορεί να αποσταλεί σε αυτό το πεδίο.

en: One file only. | Maximum @count files.
el[0]: Μόνο ένα αρχείο.
el[1]: Μέγιστο πλήθος αρχείων: @count.

en: Site header
el: Κεφαλίδα ιστοσελίδας

en: Allowed types: @extensions.
el: Επιτρεπόμενοι τύποι αρχείων: @extensions.

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι ακριβώς <strong>@size</strong> pixel.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μεγαλύτερες από <strong>@min</strong> pixel. Θα αλλάζει η διάσταση των εικόνων που είναι μεγαλύτερες από <strong>@max</strong> pixel.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μεγαλύτερες από <strong>@min</strong> pixel.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
el: Θα αλλάζει η διάσταση των εικόνων που είναι μεγαλύτερες από <strong>@max</strong> pixel.

en: @size limit.
el: Όριο @size.
