Materialize – Google Material base theme (8.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (65 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: Home
ar: الرئيسية

en: Images
ar: الصور

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Download
ar: تحميل

en: all
ar: الكل

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: None
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Update
ar: تحديث

en: Large
ar: كبير

en: Add
ar: إضافة

en: Manage
ar: تسيير

en: Visible
ar: مرئي

en: Components
ar: المكونات

en: Upload
ar: رفع

en: Configure
ar: ضبط

en: file
ar: ملف

en: Create
ar: أنشئ

en: Filter
ar: انتقاء

en: Normal
ar: طبيعي

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: General
ar: عام

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: Uninstall
ar: إزالة

en: Install
ar: تثبيت

en: Close
ar: إغلاق

en: Hidden
ar: مخفي

en: Select all rows in this table
ar: اختر كل الصفوف في هذا الجدول

en: Deselect all rows in this table
ar: ألغ اختيار كل الصفوف في هذا الجدول

en: Buttons
ar: الأزرار

en: image
ar: صورة

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: medium
ar: متوسط

en: Apply
ar: تطبيق

en: large
ar: كبير

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Enter the terms you wish to search for.
ar: أدخل العبارات التي تريد البحث عنها.

en: Add another item
ar: أضف عنصراً آخراً

en: Restore
ar: استرجاع

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Update style
ar: تحديث النمط

en: Add effect
ar: إضافة تأثير

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
ar: يمكن تحميل عدد لا محدود من الملفات لهذا الحقل

en: One file only. | Maximum @count files.
ar[0]: ملف واحد فقط.
ar[1]: Maximum @count files.
