Materialize – Google Material base theme (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Home
da: Hjem

en: all
da: alle

en: Search
da: Søg

en: Large
da: Stor

en: Visible
da: Synlig

en: Components
da: Komponenter

en: file
da: fil

en: Advanced
da: Avanceret

en: General
da: Generelt

en: Hidden
da: Skjult

en: Buttons
da: Knapper

en: image
da: billede

en: medium
da: mellem

en: large
da: stor

en: Enter the terms you wish to search for.
da: Indtast de ord du ønsker at søge efter.

en: mobile
da: mobil

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: document
da: dokument

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
da: Der kan uploades et ubegrænset antal filer til dette felt.

en: Override Global Settings
da: Tilsidesæt globale indstillinger

en: One file only. | Maximum @count files.
da[0]: Kun én fil.
da[1]: Højst @count filer.

en: Site header
da: Sidehovede

en: Allowed types: @extensions.
da: Tilladte typer: @extensions.

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
da: Billeder skal være præcis <strong>@size</strong> pixels.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
da: Billeder skal være større end <strong>@min</strong> pixels. Billeder, der er større end <strong>@max</strong> pixels, vil blive nedskaleret.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
da: Billeder skal være større end <strong>@min</strong> pixels.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
da: Billeder større end <strong>@max</strong> pixels skaleres.

en: @size limit.
da: @size grænse.

en: Upload requirements
da: Krav til filer
