Materialize – Google Material base theme (8.x-1.0-alpha1) - en to lt translation catalogue (23 entries)

en: Home
lt: Pradžia

en: all
lt: visi

en: Search
lt: Paieška

en: Large
lt: Didelis

en: Visible
lt: Matomas

en: Components
lt: Komponentai

en: file
lt: failas

en: Logo
lt: Logotipas

en: Normal
lt: Normalus

en: Advanced
lt: Papildomai

en: General
lt: Bendras

en: Hidden
lt: Paslėptas

en: Buttons
lt: Mygtukai

en: archive
lt: archyvas

en: image
lt: paveikslėlis

en: medium
lt: vidutinis

en: large
lt: didelis

en: Enter the terms you wish to search for.
lt: Įveskite paieškos žodžius.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
lt: Į šį laukelį galima įkelti neribotą failų skaičių.

en: One file only. | Maximum @count files.
lt[0]: Daugiausia @count failas.
lt[1]: Daugiausia @count failai.
lt[2]: Daugiausia @count failų.

en: Allowed types: @extensions.
lt: Leidžiami tipai: @extensions.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
lt: Paveikslėliai mažesni nei  <strong>@min</strong> pikselių bus padidinti. Paveikslėliai didesni nei <strong>@max</strong> pikselių bus sumažinti.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
lt: Paveikslėliai didesni nei <strong>@max</strong> pikselių bus sumažinti.
