Matomo Analytics (8.x-1.22) - en to mr translation catalogue (20 entries)

en: Pages
mr: पाने

en: enabled
mr: कार्यरत केले

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Value
mr: किंमत

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Search
mr: शोध

en: Weight
mr: मुल्य

en: Container
mr: प्रभाग

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: General settings
mr: सामान्य संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: ID
mr: आय डी

en: Page
mr: पान

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Message type
mr: संदेशाचा प्रकार
