Matomo Analytics (8.x-1.4) - en to hu translation catalogue (125 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: Value
hu: Érték

en: Search
hu: Keresés

en: Variable
hu: Változó

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Page
hu: Oldal

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Message type
hu: Üzenet típusa

en: Downloads
hu: Letöltések

en: Role
hu: Szerepkör

en: Users
hu: Felhasználók

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Visit
hu: Látogatás

en: Scope
hu: Hatókör

en: Privacy
hu: Adatvédelem

en: Not configured
hu: Nincs beállítva

en: Domains
hu: Domének

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
hu: @module (<span class="admin-enabled">engedélyezett</span>)

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Add tracking to specific pages
hu: Követőkód hozzáadása bizonyos oldalakhoz

en: Warning message
hu: Figyelmeztető üzenet

en: Add tracking for specific roles
hu: Követőkód megjelenítése bizonyos szerepkörök számára

en: Track translation sets as one unit
hu: A fordítási egységek közös követése

en: When a node is part of a translation set, record statistics for the originating node instead. This allows for a translation set to be treated as a single unit.
hu: A követési statisztika az eredeti tartalomhoz számolása, ha az a tartalom egy fordítási egység része. Engedélyezése esetén a fordítási egységek egy egységként lesznek kezelve.

en: Track internal search
hu: Belső keresés követése

en: Custom JavaScript code
hu: Egyedi JavaScript kód

en: Code snippet (before)
hu: Kódrészlet elé

en: Code snippet (after)
hu: Kódrészlet utána

en: Do not include the &lt;script&gt; tags in the javascript code snippets.
hu: A JavaScript kódrészletek nem tartalmazhatnak &lt;script&gt; jelölőt.

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
hu: A követő aktív alapértelmezésben, de kikapcsolható.

en: Enable user tracking
hu: Felhasználó követés engedélyezése

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
hu: A követő <em>inaktív</em> alapértelmezésben, de bekapcsolható.

en: The validation of "@url" failed with error "@error" (HTTP code @code).
hu: „@url” ellenőrzése „@error” hibát adott (HTTP-kód: @code).

en: Slot
hu: Hely

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: Status message
hu: Állapotüzenet

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
hu: Csak abban az esetben jelenik meg, ha a következő PHP kód <code>IGAZ</code> értékkel tér vissza (PHP-módban, csak tapasztaltaknak ajánlott).

en: Pages or PHP code
hu: Oldalak vagy PHP kód

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
hu: Ha a PHP-mód lett kiválasztva, akkor a PHP kódot %php jelek között kell megadni. Hibásan megadott PHP kód működésképtelenné teheti a webhelyet!

en: Not customizable
hu: Nem testreszabható

en: Restricted to certain pages
hu: Bizonyos oldalakra korlátozva

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
hu: A mező tiltott, mivel nincs megfelelő jogosultság a szerkesztéséhez.

en: Site search
hu: Keresés a webhelyen

en: Locally cache tracking code file
hu: A követőkód helyi gyorsítótárazása

en: Custom variables
hu: Egyéni változók

en: Slot number
hu: Hely sorszáma

en: The custom variable name.
hu: Az egyéni változó neve.

en: The custom variable value.
hu: Az egyéni változó értéke.

en: The scope for the custom variable.
hu: Az egyéni változó hatóköre.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Value</em> if a <em>Name</em> has been provided.
hu: <em>Értéket</em> kötelező megadni, ha a <em>Név</em> mező ki van töltve az alábbi sorszámnál: @slot-number.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Name</em> if a <em>Value</em> has been provided.
hu: <em>Nevet</em> kötelező megadni, ha az <em>Érték</em> mező ki van töltve az alábbi sorszámnál: @slot-number.

en: The %element-title is using the following forbidden tokens with personal identifying information: @invalid-tokens.
hu: Az egyéni változó (%element-title) a következő nem engedélyezett vezérjeleket tartalmazza (a felhasználó azonosítására alkalmas információk miatt): @invalid-tokens.

en: The role names the user account is a member of as comma separated list.
hu: Vesszővel elválasztott szerepkörök, melyeknek a felhasználó tagja.

en: The role ids the user account is a member of as comma separated list.
hu: Vesszővel elválasztott szerepkör-azonosítók, melyeknek a felhasználó tagja.

en: Locally cached tracking code file has been updated.
hu: A helyben gyorsítótárazott követőkód frissítve lett.

en: Locally cached tracking code file has been saved.
hu: A helyben gyorsítótárazott követőkód el lett mentve.

en: Local cache has been purged.
hu: A helyi gyorsítótár kiürítve.

en: Tracking scope
hu: Követés hatóköre

en: Allow users to customize tracking on their account page
hu: Lehetővé teszi, hogy a felhasználók egyénileg állítsák a követőkód engedélyezését.

en: No customization allowed
hu: Egyedi beállítás nem engedélyezett

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
hu: A követő alapértelmezés szerint be van kapcsolva, de %permission joggal rendelkező felhasználók kikapcsolhatják maguknak

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
hu: A követő alapértelmezés szerint ki van kapcsolva, de %permission jogosultsággal rendelkező felhasználók bekapcsolhatják maguknak

en: Every page except the listed pages
hu: Minden oldal, kivéve az alábbiak

en: The listed pages only
hu: Csak a listázott oldalak

en: Links and downloads
hu: Hivatkozások és letöltések

en: Track clicks on mailto links
hu: mailto: hivatkozásokra történő kattintások követése

en: List of download file extensions
hu: A letölthető fájlok kiterjesztéseinek felsorolása

en: Custom variable slot #@slot
hu: Egyéni változó hely #@slot

en: Custom variable name #@slot
hu: Egyéni változó név #@slot

en: Custom variable value #@slot
hu: Egyéni változó érték #@slot

en: User role names
hu: Felhasználói szerepkör-nevek

en: User role ids
hu: Felhasználói szerepkör-azonosítók

en: Opt-in or out of tracking
hu: Követőkód be-, vagy kikapcsolása

en: Allow users to decide if tracking code will be added to pages or not.
hu: Engedélyezi a döntést a felhasználók számára, hogy a követő megjelenjen az oldalakon, vagy sem.

en: Use PHP for tracking visibility
hu: PHP használata a követőkód láthatóságának feltételeként

en: On by default with opt out
hu: Alapértelmezés szerint bekapcsolt, de kikapcsolható

en: Off by default with opt in
hu: Alapértelmezés szerint kikapcsolt, de bekapcsolható

en: Not tracked
hu: Nincs követve.

en: Page titles hierarchy
hu: Oldalcímek hierarchiája

en: Show page titles as hierarchy like breadcrumbs
hu: Oldalcímek megjelenítése morzsamenühöz hasonló hierarchiában

en: Hide home page from hierarchy
hu: A címlap elrejtése a hierarchiából

en: Code in this textarea will be added <strong>before</strong> _paq.push(["trackPageView"]).
hu: A <code>_paq.push(["trackPageView"])</code> követőkód <em>elé</em> helyezett kódrészlet.

en: Code in this textarea will be added <strong>after</strong> _paq.push(["trackPageView"]). This is useful if you'd like to track a site in two accounts.
hu: A <code>_paq.push(["trackPageView"])</code> követőkód <em>mögé</em> helyezett kódrészlet. Hasznos lehet például a webhely forgalmának két Piwik-fiókban való mérésekor.

en: What are you tracking?
hu: Mit kell követni?

en: A single domain (default)
hu: Egyetlen domain (alapértelmezés)

en: One domain with multiple subdomains
hu: Egyetlen domain több aldomainnel

en: Examples: @domains
hu: Példák: @domains

en: Add to the selected roles only
hu: Csak a kijelölt szerepköröknek.

en: Add to every role except the selected ones
hu: Kivéve a kijelölt szerepköröknek.

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
hu: Ha egyik szerepkör sincs kiválasztva, akkor az összes felhasználó követve lesz. Ha egy felhasználó egyik bejelölt szerepkörnek a tagja, akkor követve lesz (vagy kihagyva, a beállítástól függően).

en: All pages with exceptions
hu: Minden oldal kivételekkel

en: Excepted: @roles
hu: Kivéve: @roles

en: A single domain
hu: Egyetlen domain

en: Universal web tracking opt-out
hu: A látogatások mérésének általános tiltása

en: No privacy
hu: Nincs magánszféra

en: @items enabled
hu: @items engedélyezve

en: You have opted out from tracking via browser privacy settings.
hu: A böngésző adatvédelmi beállításai miatt a követés nem engedélyezett.

en: Track clicks on outbound links and downloads (clicks on file links) for the following extensions
hu: Külső webcímekre hivatkozó és a felsorolt kiterjesztésű fájlokra mutató linkek kattintásainak mérése

en: Outbound links
hu: Kimenő hivatkozások

en: Track downloads
hu: Letöltések mérése

en: Enter PHP code in the field for tracking visibility settings.
hu: PHP-kód beírása a mezőbe a láthatósági beállítások követéséhez.

en: Mailto links
hu: Mailto: hivatkozások

en: Track messages of type
hu: Ilyen típusú üzenetek követése

en: If checked, internal search keywords are tracked.
hu: A webhely beépített keresőjének megadott kulcsszavak mérése.

en: Track User ID
hu: Felhasználó-azonosító (UID) követése

en: Pages by their paths
hu: Oldalak az útvonalaik szerint

en: Path "@page" not prefixed with slash.
hu: „@page” útvonal elején nincs per jel.

en: Requires: @module-list
hu: Bekapcsolása ezeket a modulokat igényli: @module-list

en: File extension list
hu: Fájlkiterjesztések felsorolása

en: Custom variable
hu: Egyéni változó

en: Custom code snippets
hu: Egyéni kódrészletek

en: User ID enables the analysis of groups of sessions, across devices, using a unique, persistent, and non-personally identifiable ID string representing a user. <a href=":url">Learn more about the benefits of using User ID</a>.
hu: A felhasználóazonosító (angolul „User ID”) lehetővé teszi munkamenetek egybefüggő csoportjának elemzését akár több eszközön keresztül is. Ez egy egyedi, változatlan, de ugyanakkor teljesen anonim kód segítségével érhető el. <a href=":url">További tudnivalók használatának előnyeiről</a>.

en: A file extension list separated by the | character that will be tracked as download when clicked. Regular expressions are supported. For example: @extensions
hu: A mérni kívánt letöltési hivatkozásokra való kattintások fájlkiterjesztéseinek csővezeték-jellel („|”) elválasztott felsorolása. Reguláris kifejezések is használhatók. Például: @extensions

en: @module (<span class="admin-missing">disabled</span>)
hu: @module modul (<span class="admin-missing">letiltva</span>)

en: The validation of "@url" failed with an exception "@error" (HTTP code @code).
hu: „@url” URL érvényesítése sikertelen, a hibaüzenet: „@error” (@code HTTP-kód).

en: Track content in colorbox modal dialogs
hu: Popup rétegek mérése

en: Enable to track the content shown in colorbox modal windows.
hu: A popup rétegeken (például colorbox vagy lightbox) lévő tartalmak mérésének engedélyezése.

en: Add JavaScript snippets
hu: JavaScript kódrészletek hozzáadása

en: This will track the selected message types shown to users. Tracking of form validation errors may help you identifying usability issues in your site. Every message is tracked as one individual event. Messages from excluded pages cannot be tracked.
hu: Ezzel követhető a felhasználóknak megjelenő üzenetek kiválasztott típusa. Űrlapok kitöltésének ellenőrzéséből eredő hibaüzenetek követése segíthet például felhasználó-barátsági (UX) hiányosságok feltárásában. Mivel minden egyes üzenet külön esemény a mérés során. Nem mérhetők a kizárt oldalakon megjelenő üzenetek sem.
