Mautic Integration (8.x-1.10) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Statistics
ja: 統計

en: Visibility
ja: 閲覧の制限

en: About
ja: アバウト

en: Add tracking to specific pages
ja: トラッキングを加える特定ページ

en: Uses
ja: 機能

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。

en: Every page except the listed pages
ja: 以下を除く全てのページ

en: The listed pages only
ja: 以下のページのみ

en: Configure tracking behavior to get insights into your website traffic and marketing effectiveness.
ja: ウェブサイトのトラフィックについてのインサイトとマーケティング効率を得るためにトラッキングの挙動について設定を行います。
