Mautic Integration (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Statistics
fr: Statistiques

en: About
fr: À propos

en: Add tracking to specific pages
fr: Activer le suivi sur certaines pages

en: Uses
fr: Utilisations

en: The URL is not valid.
fr: L'URL n'est pas valide.

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fr: Spécifier les pages en utilisant leurs chemins. Saisir un chemin par ligne. Le caractère «*» est un caractère de remplacement (aussi appelé joker ou wildcard). Exemples de chemins : %blog pour la page du blog et %blog-wildcard pour tous les blogs personnels. %front représente la page d’accueil.

en: Every page except the listed pages
fr: Toutes les pages sauf les pages listées

en: The listed pages only
fr: Les pages listées seulement

en: Configure tracking behavior to get insights into your website traffic and marketing effectiveness.
fr: Configurer le comportement du suivi pour obtenir un aperçu du trafic et de l'efficacité marketing de votre site.
