Mautic API (2.0.0) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Status
fr: État

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Password
fr: Mot de passe

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Public Key
fr: Clé Publique

en: Site URL
fr: URL du site

en: Secret Key
fr: Clé secrète

en: Machine name
fr: Nom système

en: The HTTP protocol to use for sending queries.
fr: Le protocole HTTP à utiliser pour envoyer les requêtes.

en: Basic Auth
fr: Authentification basique
