MAYO (8.x-1.0-beta16) - en to it translation catalogue (45 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Help
it: Aiuto

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Text color
it: Colore del testo

en: Unit
it: Unità

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Top right
it: In alto a destra

en: Bottom right
it: In basso a destra

en: Bottom left
it: In basso a sinistra

en: Tabs
it: Schede

en: Font settings
it: Impostazioni caratteri

en: Pink
it: Rosa

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Orange
it: Arancione

en: Layout settings
it: Impostazioni del layout

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: Style settings
it: Impostazioni dello stile

en: Top center
it: Centro in alto

en: Bottom center
it: Centro in basso

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Footer first column
it: Piè pagina - Prima colonna

en: Footer second column
it: Piè pagina - Seconda colonna

en: Footer third column
it: Piè pagina - Terza colonna

en: Footer fourth column
it: Piè pagina - Quarta colonna

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Sidebar background
it: Sfondo della barra laterale

en: Sidebar borders
it: Bordi della barra laterale

en: Footer background
it: Sfondo piè di pagina

en: Title and slogan
it: Titolo e slogan

en: Highlight color
it: Evidenzia il colore

en: Water
it: Acqua

en: Center left
it: Centro sinistra

en: Center right
it: Centro destra

en: Site header
it: Intestazione del sito

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
