MAYO (8.x-1.2) - en to cs translation catalogue (42 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: Go to parent page
cs: Přejít na nadřazenou stránku

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Custom
cs: Vlastní

en: Up
cs: Nahoru

en: Text color
cs: Barva textu

en: Unit
cs: Jednotka

en: Link color
cs: Barva odkazu

en: Top left
cs: Horní levý

en: Top right
cs: Horní pravý

en: Bottom right
cs: Dolní pravý

en: Bottom left
cs: Dolní levý

en: Tabs
cs: Záložky

en: Next page
cs: Následující stránka

en: Font settings
cs: Nastavení fontu

en: Green
cs: Zelená

en: Blue
cs: Modrý

en: Layout settings
cs: Nastavení rozvržení

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: Landscape
cs: Na šířku

en: Portrait
cs: Na výšku

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: First sidebar
cs: První postranní panel

en: Second sidebar
cs: Druhý postranní panel

en: Style settings
cs: Nastavení stylů

en: Top center
cs: Nahoře uprostřed

en: Bottom center
cs: Dole uprostřed

en: Sidebar background
cs: Pozadí postranního panelu

en: Sidebar borders
cs: Okraje postranního panelu

en: Footer background
cs: Pozadí patičky

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: Title and slogan
cs: Název a slogan

en: Center left
cs: Uprostřed vlevo

en: Center right
cs: Uprostřed vpravo

en: Book outline for @book.title
cs: Osnova knihy @book.title

en: Site header
cs: Hlavička webu

en: Submitted by @author_name on @date
cs: Napsal uživatel @author_name dne @date

en: Show &mdash; @configuration.label
cs: Zobrazit &mdash; @configuration.label

en: Hide &mdash; @configuration.label
cs: Skrýt &mdash; @configuration.label
