mbase (8.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (69 entries)

en: Forms
sv: Formulär

en: Home
sv: Hem

en: Images
sv: Bilder

en: Delete
sv: Radera

en: new
sv: nytt

en: updated
sv: uppdaterad

en: Search
sv: Sök

en: None
sv: Ingen

en: Container
sv: Grupp

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to parent page
sv: Gå till ovanliggande sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Help
sv: Hjälp

en: Default
sv: Förvald

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Visible
sv: Synlig

en: Components
sv: Komponenter

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: Done
sv: Färdig

en: Last post
sv: Senaste inlägg

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Advanced
sv: Utökad

en: Up
sv: Upp

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: General
sv: Allmän

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Hidden
sv: Dold

en: Show
sv: Visa

en: Topics
sv: Ämnen

en: Posts
sv: Inlägg

en: Buttons
sv: Knappar

en: Forums
sv: Forum

en: Changed
sv: Ändrad

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Enter the terms you wish to search for.
sv: Ange de termer du vill söka efter.

en: Hide
sv: Dölj

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Tables
sv: Tabeller

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Prefix text
sv: Text för prefix

en: Drag to re-order
sv: Drag för att ordna om

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
sv: Ändringar som görs i denna tabell sparas inte förrän formuläret skickas.

en: Pagination
sv: Paginering

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: @number comments per page
sv: @number kommentarer per sida

en: (active tab)
sv: (aktiv flik)

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
sv: Den valda filen %filename kan inte laddas upp. Endast filer med följande ändelser är tillåtna: %extensions.

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
sv: Sortera om rader efter numerisk vikt istället för drag-och-släpp.

en: Show row weights
sv: Visa radernas vikt

en: Hide row weights
sv: Dölj radernas vikt

en: Text Formats
sv: Textformat

en: List additional actions
sv: Visa fler åtgärder

en: You have unsaved changes.
sv: Du har ändringar som inte sparats.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
sv: Oändligt antal filer kan laddas upp till detta fält.

[ctx: Sort order]
en: Order
sv: Ordning

en: !size limit.
sv: Begränsning !size.

en: One file only. | Maximum @count files.
sv[0]: Enbart en fil.
sv[1]: Som mest @count filer.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
sv: Du har inte skapat någon innehållstyp ännu. Gå till sidan <a href="@create_content">skapa innehållstyp</a> för att lägga till en ny innehållstyp.

en: Book traversal links for
sv: Genomkorsande boklänkar för

en: First page
sv: Första sidan

en: Allowed types: @extensions.
sv: Tillåtna filtyper: @extensions.

en: Page @items.current
sv: Sida @items.current

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
sv: Bilder som är större än <strong>@max</strong> pixlar kommer skalas ned.

en: By @author @time ago
sv: Av @author @time sedan
