mbase (8.x-1.1) - en to el translation catalogue (81 entries)

en: Forms
el: Φόρμες

en: Home
el: Αρχική

en: Images
el: Εικόνες

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Description
el: Περιγραφή

en: new
el: νέο

en: updated
el: ενημερώθηκε

en: File information
el: Πληροφορίες αρχείου

en: Search
el: Αναζήτηση

en: None
el: Κανένα

en: Weight
el: Βάρος

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to parent page
el: Μετάβαση στη γονική σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Visible
el: Ορατό

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Components
el: Συστατικά

en: n/a
el: δ/υ

en: Done
el: Έγινε

en: Last post
el: Τελευταία δημοσίευση

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Normal
el: Κανονικό

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Up
el: Επάνω

en: General
el: Γενικά

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Topics
el: Θέματα

en: Posts
el: Καταχωρίσεις

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Forums
el: Φόρουμ

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: RSS Feed
el: Ροή RSS

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Go to last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Enter the terms you wish to search for.
el: Πληκτρολογήστε τους όρους που θέλετε να αναζητήσετε.

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Image title
el: Τίτλος εικόνας

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Trigger
el: Εκκίνηση ενεργειών

en: Prefix text
el: Κείμενο προθέματος

en: Drag to re-order
el: Μετακινήστε για ανακατάταξη

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
el: Οι αλλαγές που γίνονται σ' αυτόν τον πίνακα δεν θα αποθηκευτούν έως ότου η φόρμα υποβληθεί.

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Powered by Drupal
el: Βασισμένο στο Drupal

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: @number comments per page
el: @number σχόλια ανά σελίδα

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Hide summary
el: Απόκρυψη περίληψης

en: Edit summary
el: Επεξεργασία περίληψης

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
el: Το επιλεγμένο αρχείο %filename δεν μπόρεσε να απεσταλλεί. Μόνο αρχεία από τους παρακάτω τύπους αρχείων επιτρέπονται: %extensions.

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
el: Επαναταξινόμηση των γραμμών με τις αριθμητικές βαρύτητες αντί για σύρσιμο.

en: Show row weights
el: Εμφάνιση των βαρυτήτων γραμμών

en: Hide row weights
el: Απόκρυψη των βαρυτήτων γραμμών

en: Text Formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: Footer menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: List additional actions
el: Λίστα πρόσθετων ενεργειών

en: You have unsaved changes.
el: Έχετε αλλαγές που δεν έχουν αποθηκευτεί.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
el: Απεριόριστος αριθμός αρχείων μπορεί να αποσταλεί σε αυτό το πεδίο.

[ctx: Sort order]
en: Order
el: Σειρά

en: One file only. | Maximum @count files.
el[0]: Μόνο ένα αρχείο.
el[1]: Μέγιστο πλήθος αρχείων: @count.

en: Book outline for @book.title
el: Book outline για το @book.title

en: Allowed types: @extensions.
el: Επιτρεπόμενοι τύποι αρχείων: @extensions.

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι ακριβώς <strong>@size</strong> pixel.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μεγαλύτερες από <strong>@min</strong> pixel. Θα αλλάζει η διάσταση των εικόνων που είναι μεγαλύτερες από <strong>@max</strong> pixel.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μεγαλύτερες από <strong>@min</strong> pixel.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
el: Θα αλλάζει η διάσταση των εικόνων που είναι μεγαλύτερες από <strong>@max</strong> pixel.

en: By @author @time ago
el: Από @author πριν @time

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: @size limit.
el: Όριο @size.
