MD Fontello (8.x-1.3) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Enabled
id: Aktif

en: - None -
id: - Tiada -

en: Import
id: Impor

en: View
id: Lihat

en: Before
id: Sebelum

en: After
id: Sesudah

en: Open link in new window
id: Buka tautan di jendela baru

en: Link text
id: Teks tautan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Link title
id: Tautan judul

en: The file could not be uploaded.
id: Berkas tidak bisa diunggah.

en: Trim link text length
id: Panjang potong link teks

en: URL only
id: Hanya URL

en: Add rel="nofollow" to links
id: Tambahkan rel="nofollow" ke tautan
