Mega Slider (MD Slider) (1.5.0) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Settings
fr: Paramètres

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Top
fr: Haut

en: Add
fr: Ajouter

en: Create
fr: Créer

en: Bottom
fr: Bas

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Clone
fr: Cloner

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Top left
fr: Haut gauche

en: Top right
fr: Haut droit

en: Bottom right
fr: Bas droit

en: Bottom left
fr: Bas gauche

en: Border style
fr: Style de bordure

en: About
fr: À propos

en: Add Image
fr: Ajouter une image

en: Full width
fr: Pleine largeur

en: Top center
fr: En haut au centre

en: Bottom center
fr: En bas au centre

en: Alternative text
fr: Alternative textuelle

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
fr: Le nom système est déjà utilisé. Il doit être unique.

en: Show thumbnail
fr: Afficher la vignette
