Mega Slider (MD Slider) (1.5.2) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Description
id: Deskripsi

en: None
id: Tiada

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Top
id: Atas

en: Add
id: Tambah

en: Create
id: Buat

en: Bottom
id: Dasar

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Clone
id: Kloning

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Top left
id: Kiri atas

en: Top right
id: Kanan atas

en: Bottom right
id: Kanan bawah

en: Bottom left
id: Kiri bawah

en: About
id: Tentang

en: Top center
id: Tengah atas

en: Bottom center
id: Tengah bawah

en: Alternative text
id: Teks alternatif

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
id: Nama yang bisa dibaca mesin sudah digunakan. Harus unik.
