Material Design Components (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Author
fa: نویسنده

en: Help
fa: راهنما

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: Close
fa: بستن

en: Select all rows in this table
fa: انتخاب همه سطرها در این جدول

en: Deselect all rows in this table
fa: عدم انتخاب همه سطرها در این جدول

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Primary
fa: اصلی

en: Drag to re-order
fa: برای بازآرایی بکشید

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
fa: بازآرایی سطرها با وزن‌های عددی به جای کشیدن.

en: Show row weights
fa: نمایش وزن سطرها

en: Hide row weights
fa: مخفی نمودن وزن سطرها
