Mdrop Suite (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Content
it: Contenuto

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: Default
it: Predefinito

en: Background
it: Sfondo

en: Top
it: In cima

en: Text
it: Testo

en: Options
it: Opzioni

en: Bottom
it: In fondo

en: Success
it: Riuscito

en: Warning
it: Avviso

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Text color
it: Colore del testo

en: Right
it: Destra

en: Info
it: Informazioni

en: White
it: Bianco

en: Light
it: Chiaro

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Live preview
it: Anteprima in diretta

en: Dark
it: Scuro

en: Auto resize
it: Ridimensiona automaticamente
