Media Abstract (1.0.4) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: File
uk: Файл

en: Default
uk: Базово

en: Reference
uk: Посилання

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
uk: Це поле зберігає ідентифікатор файла, як ціле значення.

en: Rendered entity
uk: Згенерована сутність

en: Media types
uk: Типи медіа
