Media Abstract (1.0.8) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: File
de: Datei

en: Default
de: Standard

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
de: Dieses Feld speichert die ID einer Datei als einen Zahlenwert.

en: Rendered entity
de: Dargestellte Entität

en: Media types
de: Medientypen

en: Media ID
de: Medien-ID
