Media: Acquia DAM (2.1.0-rc1) - en to hu translation catalogue (37 entries)

en: Previous
hu: Előző

en: Delete
hu: Törlés

en: Overview
hu: Áttekintés

en: File
hu: Fájl

en: Save
hu: Mentés

en: Format
hu: Formátum

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Sync
hu: Szinkron

en: Every hour
hu: Minden órában

en: File name
hu: Fájlnév

en: File size
hu: Fájlméret

en: configure
hu: beállít

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Media
hu: Média

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Duration
hu: Időtartam

en: Expiration date
hu: Elavulás dátuma

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: sync
hu: szinkron

en: Migrate
hu: Költöztetés

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Embed
hu: Beágyazás

en: Every 6 hours
hu: 6 óránként

en: Every 12 hours
hu: 12 óránként

en: Image format
hu: Képformátum

en: An error has occurred.
hu: Hiba történt.

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Misc.
hu: Egyéb

en: Date modified
hu: Módosítás dátuma

en: Media type
hu: Médiatípus

en: File upload date
hu: Fájlfeltöltés dátuma

en: You can not select more than 1 entity. | You can not select more than @count entities.
hu[0]: Nem lehet egynél több entitást választani.
hu[1]: Nem lehet több mint @count entitást választani.

en: The media type is not configured correctly.
hu: A médiatípus nincs megfelelően beállítva.
