Media Bulk Upload (3.0.4) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: List
fr: Lister

en: Edit
fr: Modifier

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Fields
fr: Champs

en: Media
fr: Média

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: File Upload
fr: Transfert de fichier

en: Information
fr: Informations

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Media Types
fr: Types de média

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de @operation avec pour arguments : @args

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: Upload location
fr: Transférer l'emplacement

en: Add a new @entity_type.
fr: Ajouter un nouveau @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
fr: Il n'y a pas encore de @entity_type. @add_link

en: No media types available. <a href=":url">Add media type</a>.
fr: Aucun type de média disponible. <a href=":url">Ajouter un type de média</a>.
