Media Bulk Upload (8.x-1.0-alpha28) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: List
pt: Lista

en: Edit
pt: Editar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Label
pt: Etiqueta

en: Fields
pt: Campos

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: File Upload
pt: Enviar ficheiro

en: Information
pt: Informação

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pt: Ocorreu um erro ao processar @operation com os argumentos: @args

en: Add a new @entity_type.
pt: Adicionar um novo @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
pt: Ainda não existe um @entity_type. @add_link

en: No media types available. <a href=":url">Add media type</a>.
pt: Nenhum tipo de media disponível. <a href=":url"> Adicionar tipo de media </a>.
