Media Directories (2.1.0-beta3) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Image size
it: Dimensioni dell'immagine

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Reset
it: Ripristina

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: All
it: Tutti

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Desc
it: Disc

en: Directory
it: Cartella

en: Uncategorized
it: Non categorizzato

en: Sort by
it: Ordina per

en: 1 item | @count items
it[0]: 1 oggetto
it[1]: @count oggetti

en: Installed
it: Installato

en: Apply
it: Applica

en: Values
it: Valori

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
it: Sono consentiti solo i file con le seguenti estensioni: %files-allowed.

en: Invalid input
it: Inserimento non valido

en: Select terms from vocabulary @voc
it: Selezionare i termini dal vocabolario @voc

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Caches cleared.
it: Cache eliminate.

en: Image style
it: Stile immagine

en: Edit media
it: Modifica contributi multimediali

en: Add media
it: Aggiungi media

en: Display error message
it: Mostra il messaggio di errore

[ctx: Sort order]
en: Numerical
it: Numerico

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
it: Alfabetico

en: Master
it: Principale

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
it: Lasciare in bianco per tutti. In caso contrario, il primo termine selezionato sarà il valore predefinito al posto di "Qualsiasi".

en: Delete media
it: Elimina media

en: Select entities
it: Seleziona entità

en: Edit in new tab
it: Modifica in un nuovo tab
