Media Directories (2.1.0-beta4) - en to da translation catalogue (47 entries)

en: Image size
da: Billedstørrelse

en: Delete
da: Slet

en: Value
da: Værdi

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Reset
da: Gendan

en: - None -
da: - Ingen -

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: Add
da: Tilføj

en: All
da: Alle

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Desc
da: Faldende

en: Directory
da: Mappe

en: Uncategorized
da: Ikke kategoriseret

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Root
da: Rod

en: 1 item | @count items
da[0]: 1 overskrift
da[1]: @count overskrifter

en: Installed
da: Installeret

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Apply
da: Udfør

en: Values
da: Værdier

en: Offset
da: Forskydning

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
da: Kun filer med følgende endelser er tilladt: %files-allowed.

en: Invalid input
da: Ugyldigt input

en: Select terms from vocabulary @voc
da: Vælg termer fra ordforrådet @voc

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Caches cleared.
da: Cacher tømt.

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Image style
da: Billedformat

en: Edit media
da: Redigér media

en: Media browser
da: Mediebrowser

en: Add media
da: Tilføj media

en: Asc
da: Stigende

en: Display error message
da: Vis fejlmeddelelse

[ctx: Sort order]
en: Numerical
da: Numerisk

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
da: Alfabetisk

en: Media type
da: Medie type

en: Select media
da: Vælg medie

en: Save and select
da: Gem og vælg

en: Delete media
da: Slet medie

en: The media item has been created but has not yet been saved. Fill in any required fields and save to add it to the media library. | The media items have been created but have not yet been saved. Fill in any required fields and save to add them to the media library.
da[0]: Medieelementet er oprettet, men er endnu ikke gemt. Udfyld alle obligatoriske felter, og gem for at føje dem til mediebiblioteket.
da[1]: Medieelementerne er oprettet, men er endnu ikke gemt. Udfyld alle obligatoriske felter, og gem for at føje dem til mediebiblioteket.
