Media Directories (8.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Image size
id: Ukuran gambar

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: - None -
id: - Tiada -

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambah

en: All
id: Semua

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Directory
id: Direktori

en: Not installed
id: Tidak terinstal

en: Uncategorized
id: Tidak dikategorikan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Root
id: Akar utama

en: 1 item | @count items
id[0]: 1 item
id[1]: @count item

en: Browser
id: Peramban

en: Installed
id: Terinstal

en: Apply
id: Terapkan

en: Values
id: Nilai

en: Invalid input
id: Masukan tidak valid

en: Select terms from vocabulary @voc
id: Pilih istilah dari kosakata @voc

en: Media browser
id: Browser media

en: Add media
id: Tambah media

en: Asc
id: Urutan turun

en: Display error message
id: Tampilkan pesan kesalahan

[ctx: Sort order]
en: Numerical
id: numerik

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
id: Alfabetis dalam konteks: Urutkan tingkatan

en: Select media
id: Memilih media

en: Save and select
id: Simpan dan pilih

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
id: Biarkan kosong untuk semua. Jika tidak, istilah pertama yang dipilih akan menjadi default, bukan "Semua".

en: Delete media
id: Hapus media

en: Media name
id: Nama media
