Media Embed Extra (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Media
fr: Média

en: About
fr: À propos

en: Embed media
fr: Intégrer un média

en: Embeds media items using a custom tag, <code>&lt;drupal-media&gt;</code>. If used in conjunction with the 'Align/Caption' filters, make sure this filter is configured to run after them.
fr: Les médias intégrés utilisent une balise personnalisée, <code>&lt;drupal-media&gt;</code>. S'ils sont utilisés avec les filtres 'Align/Caption', s'assurer que ce filtre soit configuré de manière être lancé après eux.
