Media entity (8.x-1.0-beta2) - en to ar translation catalogue (50 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: True
ar: صحيح

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Updated
ar: التحديث

en: Created
ar: الإنشاء

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Published
ar: منشور

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Media
ar: ميديا

en: Desc
ar: تنازلي

en: Provider
ar: المزود

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authoring information
ar: معلومات التاليف

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Apply
ar: تطبيق

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Create @name
ar: أنشئ @name

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Revision information
ar: معلومات المراجعة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Edit URL
ar: تحرير العنوان URL

en: Date changed
ar: تاريخ التعديل

en: Revision log message
ar: رسالة سجل المراجعة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Linked to content
ar: مرتبط بالمحتوى

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Third party settings
ar: إعدادات الطرف الثالث

en: The time that the current revision was created.
ar: الوقت الذي تم فيه إنشاء المراجعة الحالية.
