Media entity (8.x-1.0-beta2) - en to ast translation catalogue (21 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: List
ast: Llista

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Edit
ast: Editar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: Created
ast: Fechu

en: Revision ID
ast: Revisión por ID

en: Published
ast: Espublizáu

en: Authoring information
ast: Información d'autoría

en: Create new revision
ast: Facer una versión nueva

en: Date created
ast: Data de creación
