Media entity (8.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (49 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: True
hi: सही

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Created
hi: निर्मित

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Media
hi: मीडिया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Authoring information
hi: संलेखन जानकारी

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Changed
hi: बदल गया

en: Date created
hi: निर्माण की तिथि

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Apply
hi: लागू करें

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Create @name
hi: @name बनाएँ

en: Bundle
hi: पोटली

en: Revision information
hi: संशोधन जानकारी

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Edit URL
hi: यूआरएल संपादित करें

en: Revision log message
hi: संशोधन लॉग संदेश

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Linked to content
hi: सामग्री के लिए लिंक

en: Third party settings
hi: तीसरी पार्टी सेटिंग

en: Briefly describe the changes you have made.
hi: संक्षेप में परिवर्तन का वर्णन करे जो आपने किए हैं

en: The time that the current revision was created.
hi: समय है कि वर्तमान संशोधन बनाया गया था

en: Delete media
hi: मीडिया को हटा दें
