Media entity (8.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (58 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: True
it: Vero

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Published
it: Pubblicato

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Desc
it: Disc

en: Now
it: Adesso

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Changed
it: Modificato

en: Date created
it: Data di creazione

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Apply
it: Applica

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Create @name
it: Crea @name

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Revision information
it: Informazione sulla revisione

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Edit URL
it: Modifica URL

en: Date changed
it: Data cambiata

en: Revision log message
it: Messaggio di revisione per il log

en: media
it: contributo mediale

en: Administer media
it: Amministra contributi multimediali

en: View media
it: Vedi contributi multimediali

en: Add media
it: Aggiungi media

en: Linked to content
it: Collegata al contenuto

en: Master
it: Principale

en: Third party settings
it: Impostazioni di terze parti

en: Briefly describe the changes you have made.
it: Descrivere brevemente le modifiche apportate.

en: Revision timestamp
it: Data e ora della revisione

en: The time that the current revision was created.
it: La data e l'ora in cui la revisione corrente è stata creata

en: The log entry explaining the changes in this revision.
it: La registrazione sul log che spiega le modifiche in questa revisione.

en: Delete media
it: Elimina media
