Media entity (8.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (63 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: True
tr: Doğru

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Revision ID
tr: Sürüm ID

en: Published
tr: Yayında

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Media
tr: Medya

en: Desc
tr: Azalan

en: Now
tr: Şimdi

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Authoring information
tr: Yazarlık Bilgileri

en: ago
tr: önce

en: Create new revision
tr: Yeni sürüm yarat

en: Changed
tr: Değişti

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Apply
tr: Uygula

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Create @name
tr: @name oluştur

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Revision information
tr: Sürüm bilgisi

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Edit URL
tr: URL düzenle

en: Date changed
tr: Değiştirilme tarihi

en: Revision log message
tr: Sürüm kayıt mesajı

en: media
tr: medya

en: Administer media
tr: Medya dosyalarını yönetin

en: View media
tr: Medya dosyalarını görüntüleyin

en: Add media
tr: Medya ekle

en: Linked to content
tr: İçeriğe bağlantılı

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Third party settings
tr: Üçüncü parti ayarları

en: Briefly describe the changes you have made.
tr: Yaptığınız değişiklikleri kısaca açıklayın.

en: Revision timestamp
tr: Sürüm zaman damgası

en: The time that the current revision was created.
tr: Geçerli düzeltmenin oluşturulduğu zaman.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
tr: Bu sürümdeki değişiklikleri açıklayan günlük girdisi.

en: Delete media
tr: Ortamı sil

en: Media name
tr: Medya adı
