Media entity (8.x-1.0) - en to is translation catalogue (49 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: True
is: Rétt

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Updated
is: Uppfært

en: Created
is: Stofnað

en: Published
is: Birt

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Now
is: Núna

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Authoring information
is: Upplýsingar um höfund

en: Publishing options
is: Útgáfustillingar

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Date created
is: Dags stofnað

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Default options
is: Sjálfgildir valmöguleikar

en: Apply
is: Virkja

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: Create @name
is: Stofna @name

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: Language settings
is: Tungumálastillingar

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Date changed
is: Dags breytt

en: Administer media
is: Sýsla með margmiðlunarefni

en: View media
is: Skoða margmiðlunarefni

en: Add media
is: Bæta við margmiðlunarefni

en: Create media
is: Búa til margmiðlunarefni

en: Update any media
is: Breyta öllu margmiðlunarefni

en: Delete media
is: Eyða margmiðlunarefni

en: Delete any media
is: Eyða öllu margmiðlunarefni

en: Media name
is: Nafn margmiðlunarefnis

en: Media revisions
is: Útgáfur margmiðlunarefnis

en: Deleted @count media translations.
is: Eyddi @count margmiðlunarefnis-þýðingum.

en: Save media
is: Vista margmiðlunarefni
