Media entity (8.x-1.0) - en to jv translation catalogue (35 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: List
jv: Daftar

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Edit
jv: Sunting

en: Reset
jv: Baléknā

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: True
jv: Bener

en: View
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Created
jv: Digawé

en: Revision ID
jv: ID revisi

en: Published
jv: Dipacak

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Publishing options
jv: Opsi penerbitan

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Date created
jv: Tanggal digawé

en: Default options
jv: Opsi gawan

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Create @name
jv: Gawé @name

en: No content available.
jv: Ora ānā kontèn sing cumawis.

en: Language settings
jv: Ngatur bāsā

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Edit URL
jv: Sunting URL

en: Date changed
jv: Tanggal diowahi

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
jv[0]: Sampéyan arep mbusak item iki?
jv[1]: Sampéyan arep mbusak item-item iki?

en: Linked to content
jv: Tautna nang kontèn

en: Asc
jv: Urut Maju
