Media entity (8.x-1.1) - en to oc translation catalogue (45 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: True
oc: Verai

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Published
oc: Publicat

en: Media
oc: Mèdia

en: Now
oc: Ara

en: Sort by
oc: Triar per

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: ago
oc: i a

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Changed
oc: Modificat

en: Date created
oc: Data de creacion

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Default options
oc: Opcions per defaut

en: Apply
oc: Aplicar

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: Bundle
oc: Paquet

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: Language settings
oc: Paramètres lingüistics

en: - All -
oc: - Tot -

en: Edit URL
oc: Modificar URL

en: Date changed
oc: Data de modificacion

en: Requires locale.module
oc: Requesís locala.modul

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Linked to content
oc: Ligada al contengut

en: Master
oc: Maître
