Media entity (8.x-1.1) - en to ro translation catalogue (67 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: True
ro: Adevărat

en: View
ro: Afișează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Created
ro: Creat

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Published
ro: Publicat

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Desc
ro: Descendent

en: Now
ro: Acum

en: Provider
ro: Furnizor

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authoring information
ro: Informații despre autor

en: ago
ro: în urmă

en: Publishing options
ro: Opțiuni de publicare

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Date created
ro: Dată creată

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Default options
ro: Opțiuni implicite

en: Apply
ro: Aplică

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Bundle
ro: Pachet

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: Language settings
ro: Configurare limbă

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ro[0]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți acest element?
ro[1]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți aceste elemente?

en: Administer media
ro: Administrați media

en: View media
ro: Vizualizați media

en: Linked to content
ro: Legat de conținut

en: Save and publish
ro: Salvare și publicare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Create media
ro: Creați media

en: Revision timestamp
ro: Amprenta de timp areviziei

en: Save and keep published
ro: Salvați și păstrați publicat

en: Save and unpublish
ro: Salvați și anulați publicarea

en: Save as unpublished
ro: Salvați ca nepublicat

en: Save and keep unpublished
ro: Salvați și păstrați nepublicat

en: The time that the current revision was created.
ro: Momentul în care revizia curentă a fost creată.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
ro: Intrarea din jurnal care explică schimbările din această revizie.

en: Whether a new revision should be created by default
ro: Dacă o revizie nouă trebuie să fie creată în mod implicit

en: Update any media
ro: Actualizați orice media

en: Delete any media
ro: Ștergeți orice conținut media

en: Media name
ro: Nume media
