Media entity (8.x-1.6) - en to cs translation catalogue (50 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: List
cs: Seznam

en: Description
cs: Popis

en: Edit
cs: Upravit

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Revision ID
cs: ID revize

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Media
cs: Média

en: Now
cs: Nyní

en: Authoring information
cs: Informace o autorovi

en: Publishing options
cs: Možnosti zveřejnění

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Changed
cs: Změněno

en: Date created
cs: Datum vytvoření

en: Not published
cs: Skryto

en: Default options
cs: Výchozí nastavení

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Uses
cs: Použití

en: Language settings
cs: Nastavení jazyka

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Edit URL
cs: Upravit URL

en: Date changed
cs: Datum změny

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
cs[0]: Opravdu chcete smazat tuto položku?
cs[1]: Opravdu chcete smazat tyto položky?

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Requires locale.module
cs: Vyžaduje modul locale.module

en: Add media
cs: Přidat média

en: Link image to
cs: Odkázat obrázkem na

en: Linked to content
cs: Propojeno s obsahem

en: Save and publish
cs: Uložit a zveřejnit

en: Third party settings
cs: Nastavení třetích stran

en: Revision timestamp
cs: Časové razítko revize

en: Save and keep published
cs: Uložit a ponechat publikované

en: Save and unpublish
cs: Uložit a odpublikovat

en: Save as unpublished
cs: Uložit jako nezveřejněné

en: Save and keep unpublished
cs: Uložit a ponechat nepublikované

en: The time that the current revision was created.
cs: Čas vytvoření aktuální revize.

en: Delete media
cs: Smazat média

en: Queue thumbnail downloads
cs: Zařadit stahování náhledů do fronty

en: Publish media
cs: Zveřejnit média

en: Unpublish media
cs: Skrýt média

en: - Skip field -
cs: - Přeskočit pole -
