Media entity (8.x-1.6) - en to nl translation catalogue (69 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Revision ID
nl: Revisie-ID

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Publisher ID
nl: Uitgever-ID

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Now
nl: Nu

en: Authoring information
nl: Auteursinformatie

en: ago
nl: geleden

en: Publishing options
nl: Publicatie-opties

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Not published
nl: Niet gepubliceerd

en: Default options
nl: Standaardopties

en: Language code
nl: Taalcode

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Field mapping
nl: Veldtoewijzing

en: About
nl: Over

en: Bundle
nl: Bundel

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Language settings
nl: Taalinstellingen

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Edit URL
nl: URL bewerken

en: Date changed
nl: Wijzigingsdatum

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
nl[0]: Weet u zeker dat u dit bestand wilt verwijderen?
nl[1]: Weet u zeker dat u deze bestanden wilt verwijderen?

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Administer media
nl: Media beheren

en: View media
nl: Media bekijken

en: Requires locale.module
nl: Locale-module vereist

en: Add media
nl: Media toevoegen

en: Link image to
nl: Link de afbeelding naar

en: Linked to content
nl: Gelinkt naar inhoud

en: Save and publish
nl: Opslaan en publiceren

en: Create media
nl: Media toevoegen

en: Third party settings
nl: Instellingen van derden

en: %type is used by 1 piece of content on your site. You can not remove this content type until you have removed all of the %type content. | %type is used by @count pieces of content on your site. You may not remove %type until you have removed all of the %type content.
nl[0]: %type wordt gebruikt door 1 stuks inhoud in de website. U kunt dit inhoudstype niet verwijderen totdat alle inhoud van %type is verwijderd.
nl[1]: %type wordt gebruikt door @count stukken inhoud in de website. U kunt dit inhoudstype niet verwijderen totdat alle inhoud van %type is verwijderd.

en: Revision timestamp
nl: Revisietijdstip

en: Field map
nl: Veldtoewijzing

en: Save and keep published
nl: Opslaan en publiceren

en: Save and unpublish
nl: Opslaan en niet publiceren

en: Save as unpublished
nl: Ongepubliceerd opslaan

en: Save and keep unpublished
nl: Opslaan en niet publiceren

en: The time that the current revision was created.
nl: Het tijdstip waarop de huidige revisie is aangemaakt.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
nl: Het log-item waar de wijzigingen in deze revisie worden uitgelegd.

en: Whether a new revision should be created by default
nl: Of standaard een nieuwe revisie moet worden aangemaakt

en: Media entity
nl: Mediaentiteit

en: Update any media
nl: Alle media bewerken

en: Delete media
nl: Media verwijderen

en: Delete any media
nl: Alle media verwijderen

en: Media name
nl: Medianaam

en: Revision Log
nl: Revisielog

en: Media revisions
nl: Media-revisies

en: Queue thumbnail downloads
nl: Plaats miniatuur-downloads in de wachtrij

en: Deleted @count media translations.
nl: @count mediavertalingen verwijderd.

en: Save media
nl: Media opslaan

en: Thumbnail downloader
nl: Miniatuur-downloader

en: Publish media
nl: Media publiceren

en: Unpublish media
nl: Media depubliceren

en: - Skip field -
nl: - Veld overslaan -

en: Find and manage media.
nl: Media zoeken en beheren.

en: Media thumbnail field display format settings
nl: Weergaveinstellingen voor mediaminiatuur
