Media entity (8.x-2.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Name
pt: Nome

en: Authored by
pt: Criado por

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Authored on
pt: Criado em

en: Changed
pt: Alterado

en: The user ID of the author.
pt: O ID do utilizador do autor.

en: The thumbnail of the media item.
pt: A miniatura do item de media.

en: The time the media item was created.
pt: A hora em que o item de media foi criado.

en: The time the media item was last edited.
pt: A hora em que o item de media foi editado pela última vez.
