Media entity (8.x-2.0-alpha2) - en to ca translation catalogue (10 entries)

en: Name
ca: Nom

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Media
ca: Multimèdia

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Changed
ca: Canviat

en: The user ID of the author.
ca: L'ID d'usuari de l'autor.

en: The thumbnail of the media item.
ca: La miniatura de l'element mèdia.

en: The time the media item was created.
ca: L'hora en què es va crear l'element mèdia.

en: The time the media item was last edited.
ca: L'hora en què es va editar per darrer cop l'element mèdia.
