Media entity (8.x-2.0-beta2) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Name
fr: Nom

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Media
fr: Média

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Changed
fr: Modifié

en: Media entity
fr: Entité média

en: The user ID of the author.
fr: L'identifiant (ID) de l'auteur.

en: The thumbnail of the media item.
fr: Vignette de cet élément média.

en: The time the media item was created.
fr: Date à laquelle cet élément de média a été créé.

en: The time the media item was last edited.
fr: Date à laquelle cet élément de média a été modifié.
