Media entity (8.x-2.0-beta5) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Name
id: Nama

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Changed
id: Berubah

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Delete media
id: Hapus media

en: Save media
id: Simpan media

en: Publish media
id: Menerbitkan media

en: Unpublish media
id: Batalkan publikasi media

en: The user ID of the author.
id: ID pengguna dari penulis.

en: The thumbnail of the media item.
id: Thumbnail item media.

en: The time the media item was created.
id: Waktu item media dibuat.

en: The time the media item was last edited.
id: Waktu item media terakhir kali diedit.
