Media Entity Browser (3.0.0) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Language
id: Bahasa

en: Name
id: Nama

en: True
id: Benar

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Provider
id: Penyedia

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Newest first
id: Mulai dari terbaru

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Media browser
id: Browser media

en: Asc
id: Urutan turun

en: Media type
id: Jenis media

en: Select media
id: Memilih media

en: Media name
id: Nama media

en: Name (A-Z)
id: Nama (A-Z)

en: Name (Z-A)
id: Nama (Z-A)
