Media entity dreambroker (8.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Media
uk: Медіа

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: The directory %directory does not exist.
uk: Каталогу %directory не існує.

en: The directory %directory is not writable.
uk: Каталог %directory недоступний для запису.

en: Responsive
uk: Адаптивне

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
uk: Невдала автоматична спроба створення цього каталогу, можливо через проблеми з правами. Щоб продовжити процес встановлення, необхідно або створити цей каталог та змінити права доступу вручну, або впевнитись, що інсталятор має відповідні права на його створення. Додаткова інформація в файлі INSTALL.txt або у <a href=":handbook_url">онлайновому довіднику</a>.

en: Responsive Video
uk: Адаптивне відео
